Kategori Arşivleri: Haberler

Tarımsal haberler, yenilikler hakkındaki yazılar.

Greenbox: Mobil Kontrol Masaüstü Serası !

Greenbox: Mobil Kontrol Masaüstü Serası ; Greenbox bir seradan çok daha fazlası ! Greenbox, profesyonel dokunuşlarla kendi kapalı ortamının iklimini seçtiğiniz bitkiye özel optimum seviyede tutarak her daim organik ve taze bitkileri yetiştirmenize olanak sağlar.

TARIMDAKİ ROBOTİKLERİN GELDİĞİ SON NOKTA !

TARIMDAKİ ROBOTİKLERİN GELDİĞİ SON NOKTA ! Buradaki spesifik zorluk, modern tarımda robotiklerin akıllı kullanımı yoluyla yüksek düzeyde hassasiyet elde etmeye yardımcı olmaktır. Teknolojik zorluk, düzensiz tarım arazileri alanları çevresinde otomatik hareket kabiliyeti, ürün ve hayvancılık koşullarının doğru algılanması ve çiftlik ürünlerinin mükemmele yakın hassasiyeti gibi gerçek dünya senaryolarında yeni robotik teknolojileri geliştirmek ve göstermektir.

Nanopartiküllerin Tarım Alanlarında Kullanılması !

Nanopartiküllerin Tarım Alanlarında Kullanılması ! Tarım Alanlarında bu konuda nanopartiküllerin kullanılmasında aşama kaydedildi. UPM Tarım, Gıda ve Biyosistem Mühendisliği Okul’undan ve Ulusal Tarımsal Araştırma ve Deneme Enstitü’sünden (INIA) araştırmacılar, çinko oksit nanopartiküllerinin tarımda kullanımının etkilerini domates ve fasulye üzerinde yaptığı incelemelerde.

Çimde Hidroponik Sistemle Yılın Her Dönemi Hasat !

Çimde Hidroponik Sistemle Yılın Her Dönemi Hasat ! ; Hidroponik yöntem sayesinde yılın 365 günü çim hasadı mümkün oluyor. Tarım arazilerinin azaldığı, kontrollü ortam teknolojilerinin geliştiği günümüz tarımında çim bitkileri üzerinede çalışmalar tüm hızıyla devam etmekte.

Çiftçinin İmdadına Dronelar Yetişti !

Çiftçinin İmdadına Dronelar Yetişti ! Geçtiğimiz 5 yıl içerisinde Myanmar’ın en önemli ve en büyük nehri olan İravadi Nehri’nin deltasında köylüler tarafından ağaçlandırma çalışmaları yürütülüyordu. Bu süre içinde yaklaşık 2,7 milyon Mangrov ağacı dikilmiş ve ekosistem onarılmaya çalışılmış. Fakat tüm bu çalışma yerel sivil toplum kurularının çabası ve kas gücüyle devam ettiği için daha verimli […]

GardenSpace – Bahçenizin yeni bekçisi !

GardenSpace – Bahçenizin yeni bekçisi ! ; Gelişen teknolojinin tarım alanlarındaki etkisi her geçen gün artarak devam ediyor. Son zamanlarda bu etkiyi artıracak sistemlerden biri olan bu tarz ürünler ön plana çıkmaktadır. Bu sistem ( Gardenspace ) sahip olduğu 360 derece dönme kabiliyetine sahip kamera sistemiyle ,

Kendi bahçende kendi ürününü yetiştir !

Kendi bahçende kendi ürününü yetiştir ! Kendi bahçende kendi ürününü yetiştirmek kulağa her ne kadar hoş gelsede hiç bilmeyen insanlar için nerden başlanacağı tamamen soru işareti olan bir durumdur.Bu olumsuz durumu ortadan kaldırmak amacıyla günümüzün nimetlerinden olan internetten alış-veriş’i kullanmak en doğru yollardan biridir.

6. TOKAT Tarım Fuarındayız.

6. TOKAT Tarım Fuarındayız. Tokat’ta 6. düzenlenen tarım fuarını gezme imkanımız oldu. Fuarda pazar günü katılım çok olumluydu son gün olmasına rağmen sektör dışıda çok katılım oldu. Fuar organizatörleri yüzbinin üzerinde katılımın olduğunu söylediler.

Hibrit (F1) Tohumlar Hakkında

Hibrit (F1) Tohumlar Hakkında F1 TOHUM NEDİR ? Öncelikle hibrit tohum ne demek ? Bunu anlatmaya çalışalım. Hibrit tohumluk, aynı türe ait bitkinin genetik bakımdan kendisiyle yakın akraba olmayan bir başka bitki ile tozlanmasıyla yani melezlenmesiyleelde ediliyor. Yani aynı bitki türünün farklı ailelerden