Kendi bahçende kendi ürününü yetiştir !

Kendi bahçende kendi ürününü yetiştir !

Kendi bahçende kendi ürününü yetiştirmek kulağa her ne kadar hoş gelsede hiç bilmeyen insanlar için nerden başlanacağı tamamen soru işareti olan bir durumdur.Bu olumsuz durumu ortadan kaldırmak amacıyla günümüzün nimetlerinden olan internetten alış-veriş’i kullanmak en doğru yollardan biridir.

Eve teslimat bir süredir bazı market zincirleri için bir seçenek olsa da, dahada güncel bir yenilik olan, online alışveriş yapma seçeneğidir. Bazı mağazalar, normalde bir dükkanda satın alacağınız, taze, dondurulmuş ve konserve yiyeceklerden veya yiyeceğin dışında kalan diğer öğelere kadar tüm ürünleri evden sipariş etmeyi mümkün kıldı.

İnternetin bu kadar yaygın olmadığı dönemlerde internetten alış-veriş yapmak çok fantastik geliyordu kulağa.Fakat günümüzde insanlar hemen hemen herşeyi önce internete bakıp sonra alış-veriş yapmaya başladılar.

Gün geçtikçe insanlar avmlerde veya pazarlarda geçirdiği zamanları internette geçirip evlerinin ihtiyaçlarını karşılamaya başladılar.Onlar için bu yol hem masrafsızdı hemde ailesiyle geçirdiği zamanı daha dinamik kullanma olanağı sundu. Günümüzde insanların zamanlarının genelde çalışarak geçtiğini düşünürsek online alış-veriş bundan sonra dahada popüler hale gelecektir.

Online alış-verişin zaman avantajının dışında fiyat ve tasarruf açısındanda faydaları olduğundan gelecekte çok daha fazla yaygınlaşıcağı aşikar.

Tasarruf meselesi ; insanlar büyük marketlere kısıtlı zamanlarda yaptığı alışverişlerde reyonlar arasında gezerken belki ihtiyaç duymayacağı ürünleri bile alabiliyorlar ama online ticarette buna gerek duymuyorlar.

Dolaysıyla bizde alış-veriş sektörünün bu yöne doğru ilerlediğini gördüğümüzde, bizimde bu platformda olmamız gerektiğini düşündük ve hobitohum.com‘u kurduk. Burada hobi bahçesi kurmak isteyenlerin ve aynı zamanda çifçilerimizin ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz. Hem tedarik hemde blogumuzda yayınladığımız yazılarımızla karşılaşılan sorunlar hakkında bilgilendirme yazıları, tarımsal haberler, ürün incelemeleri ve yetiştiricilik hakkında bilgiler vermeye çalışıyoruz.

Organik tarımın öneminin arttığı son dönemlerde artık insanlar ne yediğini bilmek istiyor. Bu nedenle bizde onlara bu yöntemleri elimizden geldiğince anlatmaya çalışıyoruz.Kendi bahçelerini kurup, orada kendi sebze tohumlarını üretip, kendi hobi bahçelerine sahip olmaları yönünde kendilerini teşvik etmek amaçlı faydalı bilgiler vermeye çalışıyoruz.

Henüz hobitohum.com ailesi olarak çok yeniyiz fakat gün geçtikçe büyüyen bir aile olmak için çalışmaya devam edeceğiz. Bu durumda siz değerli okurlarımızın desteğide burada bize çok yardımcı olacak.

Yeni bir makalede görüşmek üzere ziraat severler.

Zir. Müh. İlkay ÇORMAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir