6. TOKAT Tarım Fuarındayız.

6. TOKAT Tarım Fuarındayız.

Tokat’ta 6. düzenlenen tarım fuarını gezme imkanımız oldu. Fuarda pazar günü katılım çok olumluydu son gün olmasına rağmen sektör dışıda çok katılım oldu. Fuar organizatörleri yüzbinin üzerinde katılımın olduğunu söylediler.

Tokatın organize sanayi bölgesinde kurulan fuar alanı 300 e yakın firmaya ev sahipliği yaptı.Tarım aletleri, traktörler ve gıda sektörü ürünlerin yer aldığı fuarda farklı yörelerden yöresel lezzetlerde yer alıyor. Bu sayede Tokat halkıda fuara katılım gösterdi.

Tarım fuarının açılış töreninde konuşan Tokat Valisi Ömer Toraman, fuarların Tokat tarımına ve ekonomisine katkı sağlayacağını ifade ederek, organizede emeği geçenlere teşekkür etti. Fuarda  İl Tarım Müdürü Orhan Şahin ise fuarların teknoloji üreten ile kullananı bir araya getirdiği için önemli olduğunu belirterek,”Fuarda yeni kullanıma giren tarım aletleri ile ilgili burada aynı zamanda bilgilendirme yapıyoruz. Fuara gelen çiftçilerimiz yeni teknolojileri görme imkanı buluyor” dedi.

Fuar genel anlamda tarım sektöründeki Üretim amaçlı teknolojilerin çiftçiler’e tanıtılması amaçlı düzenlenen bir organizasyon ve buda yıllar geçtikçe üretime olumlu katkı olarak dönmekte. Bizde bu organizasyonlardan yeni teknolojileri takip edip üreticilerimizle paylaşıyoruz.

Zir. Müh. İlkay ÇORMAN – hobitohum.com – TARIM MARKETİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir